ComplexTherapy s.r.o.

nestátní zdravotnické zařízení - komplexní fyzioterapeutická péče

zaměření na děti i dospělé s fyzickým a kombinovaným postižením

Masáže:

Nabízíme: masáže klasické, reflexní masáž, manuální lymfodrenáž, baňkování, hydromasážní vanu

ComplexTherapy s.r.o.Masáže jsou nedocenitelné nejen jako regenerace po sportovních výkonech, ale mají také hluboký význam pro psychickou pohodu každého z nás. Při masáži dochází k prokrvení svalů, uvolnění svalových vláken a následně odplavení škodlivých metabolitů z organismu. Díky tomuto procesu dojde k vyplavení endorfinů do těla, což blahodárně působí na celkové psychické i fyzické uvolnění. Naší snahou je, aby každý z našich klientů odcházel maximálně spokojený.

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž těla je speciální ručně prováděná masáž, která má vynikající ozdravný, detoxikační, relaxační a regenerační účinek. Manuální lymfodrenáž je technika zaměřená na lymfatický systém. Hlavním cílem je povzbuzení odtoku mízní tekutiny z tkání. Lymfodrenáž zlepší odtok lymfy z oblasti postižené otokem, zmírní bolestivé napětí při otoku tkáně. Mezi další účinky patří zvýšení obranyschopnosti těla (dochází k "vyčištění" mízních uzlin), urychlení regenerace i rekonvalescence díky zlepšení výživy buněk, v neposlední řadě také kosmetické využítí (celulitida).

lymfa 1 - před terapií
lymfa 1 - před terapií
lymfa 1 - po terapii
lymfa 1 - po terapii
lymfa 2 - před terapií
lymfa 2 - před terapií
lymfa 2 - po terapii
lymfa 2 - po terapii

Masáž reflexní

Reflexní masáž, na rozdíl od masáže klasické, působí především na úrovni nervové. Jednotlivé orgány a tkáně organismu jsou zásobeny nervovými vlákny, které jsou navíc propojeny vzájemně. Při reflexní masáži se fyzioterapeut snaží o odstranění všech reflexně vzniklých změn ve tkáních, které lze ošetřit z povrchu těla a zasáhnout tak do reflexního oblouku, který patologii vyvolává.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je specifický typ masáže. Jedná se starodávnou masáž,  která se už odedávna praktikovala na Havajských ostrovech nebo v Číně.  Při této masáži se kameny nahřejí na teplotu kolem 37 – 40°C a poté se teplé přikládají na tělo. Současně probíhá masáž jednotlivých částí těla, střídavě kameny i bez nich. Teplo prostupuje hluboko do celého těla, které tím uvolňuje a nabíjí novou energií, dodává dobrou náladu.

Baňkování

Baňkování, jako detoxikační metoda dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Baňkování se prování přikládáním baněk na pokožku. Baňka se přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je bezpečná, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže.   Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní. Urychlí se krevní oběh a tělo bude rychleji vylučovat škodliviny.

 

ComplexTherapy s.r.o.

komplexní fyzioterapeutická péče - zaměření na děti i dospělé s fyzickým a kombinovaným postižením

Padělky I., ul. 2.května 3070, 760 01 Zlín 1

úvod metody služby tým foto ceník kontakt