ComplexTherapy s.r.o.

nestátní zdravotnické zařízení - komplexní fyzioterapeutická péče

zaměření na děti i dospělé s fyzickým a kombinovaným postižením

Tým - maséři

Zuzana Budošová

Vzdělání

8/2014 Ruční náprava kloubů a páteře
3/2015 Baňkování
3/2015 Manuální lymfodrenáž
10/2015 Reflexologie I
12/2015 Reflexologie II
3/2017 Akreditovaný kvalifikační kurz Masér
4/2017 Indická masáž hlavy
5/2017 Masáž lávovými kameny
5/2017 Medová masáž a tělové svíce

 

Nabídka masáží

Breussova masáž

Breussova masáž je metoda, která spočívá v intenzivním vtírání masážního oleje po celé délce páteře, přičemž důraz je kladen na postižená místa. Také ji nazýváme masáž meziobratlových plotének. Breussova masáž je jemná, energická a účinná metoda, kterou lze působit na nervový systém a pohybový aparát a to především páteř. Meziobratlové ploténky díky masážnímu oleji ,,nabobtnají,, a obratle se pak lépe vyrovnají do správné polohy. Takto prováděná masáž se dá velice dobře kombinovat s Dornovou metodou. Spojením těchto dvou metod lze zcela lehce a bez rizik vyléčit mnohé problémy páteře, jako jsou bolesti meziobratlových plotének, nebo ústřel.

Indická masáž hlavy - champi

Indická masáž hlavy zahrnuje masáž ramen, horní části paží, krku, obličeje, vlasové pokožky, uší a je účinná na vyrovnávání oběhu energie. Indická masáž hlavy je založena na tradiční formě Champi (masáž hlavy) a v Indii se praktikuje více než 1000 let. Je to úžasná relaxační terapie, která může poskytnout úlevu od bolesti, dokáže snižovat příznaky stresu, nespavosti, podporuje růst vlasů a dodává pocit míru, klidu a pohody.

Medová detoxikační masáž

Medová masáž je stará a osvědčená léčebná metoda, která využívá interakce mezi kůží a biologicky aktivních a vyživujících složek čistého medu. Už i Staří Egypťané, Řekové a Římané používali med k masáži, ale také k rituálům a obřadům, jakož i pro péči o pleť a lékařské účely. Medová masáž je účinná k oživení organismu, který je vyčerpaný stresem a nezdravým životním stylem. Pomáhá při bolestech hlavy, nespavosti, trávícími obtížemi, ale je vhodná i u lidí, kteří trpí nemocemi kloubů nebo revmatismem. Díky vysokému podílu příznivých složek, které med obsahuje, se pravidelnou medovou masáží regenerují vnitřní orgány lidského těla a člověk se po kvalitní masáži cítí příjemně, uvolněně a mírně unaven.

Antistresová masáž hlavy

Jedná se o velice příjemnou masáž. Pomáhá odstraňovat psychickou únavu, podrážděnost, stres, zbavuje úzkosti a deprese. Má příznivý účinek při bolestech hlavy a očí, uvolňuje napětí v ramenou, krku a šíji, zlepšuje kvalitu vlasů. Celkově blahodárně působí na psychiku, navozuje pocit zdraví, klidu a duševní pohody.

Thajská masáž

Thajská masáž využívá metod protahování problematických partií a stlačování bodů v tzv. energetických centrech. Působí pozitivně na tok energie v těle a uvolňuje napětí ve svalech a šlachách v dané části těla. Velmi výrazným léčebným účinkem thajských masáží je pozitivní působení na celý organismus člověka. Tato léty ověřená cvičení a techniky z ní činí vynikající alternativní relaxační program. Nejvíce se soustředí na svaly nohou, kloubů, chodidel a zad, neboť při současném životním stylu jsou tyto části těla nejvíce namáhány

Havajská masáž

Havajská masáž je terapie, jejíž základy spočívají v použití speciálních havajských technik, využívajících nejen prstů a dlaní, ale i předloktí, které díky své rytmice a provedení, mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Je to velice účinná a přitom maximálně relaxační masáž. Tato masáž je označována za PERLU mezi ostatními terapiemi.

Masáž bylinnými měšci

Originální masáž bylinnými měšci je tradiční ajurvédská technika, která působí na všechny smysly vašeho těla. V dnešní uspěchané době je organismus zatížen překyselením a nedostatkem minerálních látek. A právě masáž bylinnými měšci napomáhá ozdravení těla. Jejím působením se startuje znovu činnost orgánů a vylučují se z těla toxické látky.
Masáž bylinnými měšci je relaxační, uvolňující, prohřívající a detoxikační. Činí tělo pružné, zabraňuje otékání kloubů, vylučuje toxiny z těla, stimuluje krevní oběh, léčí chronické choroby. 

Terapie triggerpointů (spoušťové body)

Trigger body - spoušťové body jsou jedním z projevů funkčních poruch pohybové soustavy. Nebo lépe řečeno jedním z projevů poruchy svalové funkce. Trigger body jsou místa ve svalech, kde z určitých důvodů došlo k poruše přirozené schopnosti stažení a uvolnění ( kontrakce a dekontrakce ) svalových vláken. Bolestivosti a ztuhlosti svalů nás mohou zbavit terapeutické masáže. Při masáži je nutno pracovat především se spoušťovými body samotnými i s celým svalem. Postiženou oblast je třeba rozmasírovat, což se nemůže podařit hned napoprvé, zvláště pokud jsou spoušťové body ve svalech delší dobu. Používá se kombinace masáže a tlaku přímo na trigger points, což je zpočátku poměrně nepříjemné a bolestivé. Úleva ale přichází záhy. Masáže pomáhají svalovou ztuhlost odstranit. Dochází pak k úlevě od bolesti a ke zvýšení pružnosti svalů. Masáže je velice účelné doplnit pravidelným rehabilitačním cvičením, aby se potíže nevracely.

 

ComplexTherapy s.r.o.

komplexní fyzioterapeutická péče - zaměření na děti i dospělé s fyzickým a kombinovaným postižením

Padělky I., ul. 2.května 3070, 760 01 Zlín 1

úvod metody služby tým foto ceník kontakt